Hoppa till sidans innehåll

SEB Next Generation hösten 2010


Planeringen av höstens SEB-läger är nu klar och kommer att ske i samarbete med Tennis Göteborg för de bästa spelarna upp t.o.m. 14 år. Tid, arrangör, åldersgrupp och plats ser du av nedanstående tabell.

Tid Arrangör Åldersgr Plats
4-5/10 Tennis Göteborg P14 GLTK
6-7/10 Tennis Göteborg F14 GLTK
8-9/10 Tennis Väst P12 Falköpings TK
10-11/10 Tennis Väst F12 Falköpings TK
6-7/10 Tennis Göteborg (bredd) P14 Partille Tennis
11-12/10 Tennis Göteborg (bredd) F14 Mölndals TK
13-14/10 Tennis Göteborg (bredd) P12 Mölndals TK
20-21/10 Tennis Göteborg (bredd) F12 Partille Tennis
22-23/11 Tennis Göteborg F14 GLTK
24-25/11 Tennis Göteborg P14 GLTK
26-27/11 Tennis Väst F12 Vänersborgs TK
28-29/11 Tennis Väst P12 Vänersborgs TK
27-28/11 Tennis Väst (bredd) P12 Åmåls TK
27-28/11 Tennis Väst (bredd) F12 Trollhättans TK
27-28/11 Tennis Väst (bredd) F14 Filipstads TK
27-28/11 Tennis Väst (bredd) P14 Marks TK
13-14/12 Tennis Göteborg F14 GLTK
15-16/12 Tennis Göteborg F12 GLTK
17-18/12 Tennis Väst P14 Lidköpings TK
19-20/12 Tennis Väst P12 Lidköpings TK
18-19/12 Tennis Väst (bredd) P12 Åmåls TK
18-19/12 Tennis Väst (bredd) F12 Trollhättans TK
18-19/12 Tennis Väst (bredd) F14 Hammarö TK
18-19/12 Tennis Väst (bredd) P14 Skövde TF


Deltagare i SEB-lägren är i dagsläget följande:

P14 gruppen
Borås TK
Filip Malbasic
Dalsjöfors TK
Oskar Andersson
KFUM Borås
Daniel Appelgren, Johan Fors
Kils TK
Filip Warnestad, Karl-Fredrik Söderberg
Kungälvs TK
Kevin Falcon
Lidköpings TK
Elias Ymer, Emil Johansson, Oscar Thörnkvist
Skara TK
Mikael Ymer
Ullevi TK
Sam Taylor
Åkereds TK
Karl Murgård

F14 gruppen
GLTK
Hanna Börjesson, Maria Hamad, Jannike Hofgren
Gothia Tennis
Bianca Schulhof
Kils TK
Maja Örnberg
Lidköpings TK
Nellie Berglund
Mariestads TK
Paulina Wulcan
Marks TK
Klara Alenäs
Ulricehamns TK
Emilia Knutsson, Beata Edlund

P12 gruppen
GLTK
Pär Börjesson
Gothia Tennis
Stefan Petrovic
Karlstads TK
Petter Dahlin
Lerums TK
Johan Hellström
Lidköpings TK
Samuel Käll, Philip Wallin
Påvelunds TK
Christoffer Larsson, Rasmus Johnsson
Tibro TK
Jacob Arvidsson Ehn
Ullevi TK
Knut Winström, David Norfeldt
Ulricehamns TK
Ilir Bashota

F12 gruppen
Gothia Tennis
Nellie Johansson, Sofia Rajkovic
Kils TK
Märta-Louise Söderberg
Lidköpings TK
Vilma Berglund
Särö LTK
Linnéa Palmer
Tidaholms TK
Ena Ovcina
Ullevi TK
Julia Holback Yeter, Julia Herlogson, Amanda Karlson, Eira Tobrand
Vänersborgs TK
Julia Holmberg
Åkereds TK
Hanna Murgård


 

Deltagare i SEB-breddlägren.

Flickor 13-14 år

Matilda Gewert, Hammarö TK
Emelie Gewert, Hammarö TK
Elin Rydén, Lidköpings TK
Madeleine Paldan, KFUM Borås
Jennifer Paldan, KFUM Borås
Alice Svensson, KFUM Borås
Emelie Rudén Taher, KFUM Borås
Alice Lidemar, KFUM Borås
Nikael Ståhl, Elfsborgs TK
Lejla Mujakovic, Ulricehamns TK
Lisen Wulcan, Mariestads TK
Moa Wallén, Mariestads TK
Caroline Chöler, Mariestads TK

Flickor 12 och yngre

Wilma Fröjd, Lidköpings TK
Rebecca Ehn, Lidköpings TK
Edith Johansson, Kristinehamns TK
Samya Sekkat, Vänersborgs TK
Ellen Widell, Lidköpings TK
Alicia Thörnlund, Vänersborgs TK
Anastasia Dimitrijevic, KFUM Borås
Annie Ackerot, Hammarö TK
Patricia Simonsson, Alingsås TK
Filippa Edlund, Ulricehamns TK
Sofia Sand, Vänersborgs TK
Karin Johansson, Kristinehamns TK
Ebba Fröberg, Vänersborgs TK

Pojkar 13-14 år

Julius Enhammar, Vänersborgs TK
Alexander Hammar, Hammarö TK
Matej Dujakovic, Ulricehamns TK
Christoffer Titov, Uddevalla TK
Filip Dimitrijevic, KFUM Borås
Elias Datek, Uddevalla TK
Marcus Fahlström, Alingsås TK
Hannes Svensson, Lidköpings TK
Elias Jemtren, Kils TK
Jonathan Andersson, Dalsjöfors TK
Jakob Karlsson, Vänersborgs TK
Felix Ekman, Alingsås TK

Pojkar 12 år och yngre

Oliver Kendes, Trollhättans TK
Viktor Thoresson, Åmåls TK
Carl Björnberg, Trollhättans TK
Elias Knutsson, Ulricehamns TK
Hans Lindholm, Skövde TF
Sebastian Lovborn, Lidköpings TK
Linus Isaksson, Lidköpings TK
Simon Håkansson, Ulricehamns TK
Elis Olsson, Åmåls TK
Anton Örnberg, Kils TK
Jonathan Lundahl, Alingsås TK
Adam Hultén, Åmåls TK

Uppdaterad: 14 MAJ 2013 15:18 Skribent: Jan Gunnar Lidén

 ► Seriespel    ► Tennissök

  

Följ oss på!

 

 

 

 

Synpunkter på SvTF Västs verksamhet!

Svenska Tennisförbundet Väst tar emot mer än gärna förslag och idéer på hur vi kan förbättra vår verksamhet. Kontakta verksamhetsansvarige Peter Lindgren via e-post: This is a mailto link

Postadress:
Svensk Tennis Väst
Brättevägen 9
462 35 Vänersborg

Kontakt:
Tel: 0739864289
Fax: 052119580
E-post: This is a mailto link

Se all info