Hoppa till sidans innehåll

SEB Next Generation Hösten 2011


SEB NEXT GENERATION LÄGER 2 HÖSTEN 2011

16-17 december i Åmål flickor 12 år

Tränare:Jesper Edvinsson, Erik Bergman

Deltagare: Matilda Nedeus Hammarö TK, Filippa Edlund Ulricehamns TK, Annie Ackerot Hammarö TK, Hanna Edlund Lidköpings TK, Moa Rådberg Sandareds TK, Olivia Hedlund KFUM Borås, Tuva Lindsten KFUM Borås, Julia Nilsson Mariestads TK, Emma Rosen Vänersborgs TK, Vendela Sandersson KFUM Borås, Alva Fröjd Lidköpings TK, Linn Hägg Vänersborgs Tk, Elin Kaburek Ulricehamns Tk, Emma Jansson Mariestads Tk.

18-19 december i Åmål pojkar 12 år

Tränare: Jesper Edvinsson + en tränare

Deltagare: Adam Harling Vänersborgs TK, Rikard Rååd Kristinehamns TK, Oscar Jonsson Lidköpings TK, Mathias Eriksson Kristinehamns TK, John Svensson KFUM Borås, Simon Håkansson Ulricehamns TK, Leyton Rivera Lidköpings Tk, Erik Franzén Lidköpings TK, Melker Isaksson Lidköpings TK, Erik Granath Lidköpings TK, Gottfrid Lundqvist Lidköpings TK, Erik Claesson KFUM Borås.

 

16-17 december i Kristinehamn flickor 14

Tränare:Andreas Magnusson och Emil Svensson

Deltagare: Lejla Mujakovic Ulricehamns TK, Hanna Johansson Mariestads TK, Lovisa Karlsson Strömstad TK, Klara Pilhall Alingsås TK, Mia Pranjic Vänersborgs TK, Ida Eklöf KFUM Borås, Caroline Chöler Mariestads TK, Ester Bolmenäs Skövde TF, Madeleine Englund Hjo TK, Anastacia Dimetrijevic Borås TK, Ida Hjalmarsson Kils TK, Victoria Hedlund Alingsås TK.

18-19 december i Karlstad pojkar 14

Tränare:Andreas Magnusson och Jonathan Stenberg

Deltagare: Alexander Hammar Hammarö TK, Simon Gråberg Hammarö TK, Dick Lien Vänersborgs TK, Jonathan Andersson Dalsjöfors TK, Christoffer Titov Uddevalla TK, Erik Johannesson Uddevalla TK, Nils sandberg Lidköpings TK, Linus Isaksson Lidköpings TK, Oliver Kendes Trollhättans TK, Carl Björnberg Trollhättans TK, Conor Bushe Uddevalla TK, Jens Johansson Dalsjöfors TK, Hans Lindholm Skövde TK

 

16-17 december i Lidköping toppläger flickor 12 och 14 år

Tränare: Jimmie Edvinsson och Perra Granath

Deltagare:

Klara Alenäs Marks TK, Elin Wiberg Ulricehamns TK, Moa Wallén Mariestads TK, Lisen Wulcan Mariestads TK, Edith Johansson Kristinehamns TK, Ena Ovchina Tidaholms TK, Julia Holmberg Vänersborgs TK, Wilma Fröjd Lidköpings TK, Ellen Widell Lidköpings TK, Rebecka Ehn Lidköpings TK, Samya Sekkat Vänersborgs TK, Märta Louise Söderberg Kils TK, Karin Johansson Kristinehamns TK

 

18-19 december i Lidköping toppläger pojkar 12 och 14 år

Tränare: Jimmie Edvinsson och Perra Granath

Deltagare:

Karl-Fredrik Söderberg Kils TK, Johan Fors KFUM Borås, Filip Warnestad Kils Tk, Orskar Andersson Dalsjöfors TK, Emil Johansson Lidköpings TK, Petter Dahlin Karlstad TK, Jakob Arvidsson-Ehn Tibro TK, Filip Malbasic Borås TK, Hannes Svensson Lidköpings TK, Elias Datek Strömstad TK, Elias Knutsson Ulricehamns TK, Ilir Bashota Lidköpings TK, Anton Örnberg Kils TK, Viktor Thoresson Åmåls TK

 

UPPFÖLJNINGSLÄGER KOMMER ATT ARRANGERAS ENLIGT FÖLJANDE.

16-17 december i Sandared för pojkar 14 år

Tränare: Bosse Svensson och ytterligare en tränare.

17-18 december i Mariestad flickor 14 år

Tränare: Moa Larsson, Karin Nilsson

16-17 december i Skövde för pojkar 12 år

Tränare: Peter Lindqvist + ytterligare tränare

17-18 december i Vänersborg för flickor 12 år

Tränare: Ludwig Fasth och Prapod Johansson

 

SEB LÄGER 1 HÖSTEN 2011

25-26 november i Åmål pojkar 12 år. Tränare Jesper Edvinsson/Tobias Nilsson

DELTAGARE: Adam Harling Vänersborgs TK,Rikard Rååd Kristinehamns TK, Oscar Jonsson Lidköpings TK, Mathias Eriksson Kristinehamns TK, John Svensson KFUM Borås, Simon Håkansson Ulricehamns TK, Erik Franzen Lidköpings TK, Melker Isaksson Lidköpings TK, Erik Granath Lidköpings TK, Gottfrid Lundqvist Lidköpings TK, Erik Claesson KFUM Borås, Leyton Rivera Lidköpings TK

27-28 november i Åmål flickor 12 år. Tränare Jesper Edvinsson/Isabell Högberg

DELTAGARE: Matilda Nedeus Hammarö TK, Filippa Edlund Ulricehamns TK, Annie Ackerot Hammarö TK, Hanna Edlund Lidköpings TK, Moa Rådberg Sandareds TK, Olivia Hedlund KFUM Borås, Tuva Lindsten KFUM Borås, Julia Nilsson Mariestads TK, Emma Jansson Mariestads TK, Emma Rosen Vänersborgs TK, Vendela Sandersson KFUM Borås, Alva Fröjd Lidköpings TK, Linn Hägg

25-26 november i Filipstad flickor 14 år. Tränare Andreas Magnusson/Emil Svensson

DELTAGARE: Lejla Mujakovic Ulricehamns TK, Hanna johansson Mariestads TK, Lovisa Karlsson Strömstad TK, Klara Pilhall Alingsås TK, Mia Pranjic Vänersborgs TK, Ida Eklöf KFUM Borås, Caroline Chöler Mariestads TK, Ester Bolmenäs Skövde TF, Madeleine Englund Hjo TK, Anastacia Dimietrijevic Borås TK, Ida Hjalmarsson Kils TK, Victoria Hedlund Alingsås.

27-28 november i Filipstad pojkar 14 år. Tränare Andreas Magnusson/Jimmy Edvinsson.

DELTAGARE: Alexander Hammar Hammarö TK, simon Gråberg Hammarö TK, Felix Ekman Alingsås TK, Erik Gustafsson Falköpings TK, Dick Lien Vänersborgs TK, Jonathan Andersson Dalsjöfors TK, Filip Dimitrijevic Borås TK, Erik Johannesson Udevalla TK, Nils Sandberg Lidköpings TK, Linus Isaksson Lidköpings TK, Oliver Kendes Trollhättans TK, Carl Björnberg Trollhättans TK, Hans Lindholm Skövde TF.

25-26 november i Lidköping toppläger pojkar 12 år. Flickor 12,13 år

Tränare Jimmy Edvinsson/Ola Kristiansson.

DELTAGARE: Elias Knutsson Ulricehamns TK, Ilir Bashota Lidköpings TK, Anton Örnberg Kils TK, Viktor Thoresson Åmåls TK, Edith Johansson Kristinehamns TK, Ena Ovchina Tidaholms TK, Julia Holmberg Vänersborgs TK, Wilma Fröjd Lidköpings TK, ellen Widell Lidköpings TK, Rebecka Ehn Lidköpings TK, Samya Sekkat Vänersborgs TK, Märta Louise Söderberg Kils TK, Karin Johansson Kristinehamns TK.

 

 

Uttagningarna är gjorda i samråd med hemmatränare. Hemmatränarna skall meddela vilka som kommer från respektive klubb.

Uppdaterad: 07 DEC 2011 19:25 Skribent: Perra

 ► Seriespel    ► Tennissök

  

Följ oss på!

 

 

 

 

Synpunkter på SvTF Västs verksamhet!

Svenska Tennisförbundet Väst tar emot mer än gärna förslag och idéer på hur vi kan förbättra vår verksamhet. Kontakta verksamhetsansvarige Peter Lindgren via e-post: This is a mailto link

Postadress:
Svensk Tennis Väst
Brättevägen 9
462 35 Vänersborg

Kontakt:
Tel: 0739864289
Fax: 052119580
E-post: This is a mailto link

Se all info